ورزش تی آر ایکس برای تقویت ماهیچه های شکمی

ورزش تی آر ایکس

۶ حرکت تی آر ایکس که ماهیچه های شکمی را تقویت کرده و استقامت شما را بالا می برد

مربی های حرکات تعلیقی مانند آن هایی که تی آر ایکس را آموزش می دهند. به کمک این ورزش می توانید با تکیه بر وزن بدن، هفت حرکت الگویی ورزشی را انجام دهید که شامل فشار، کشش، چرخش، تخته، لولا، ریوی، اسکوات و غیره هستند.

 

شما در این تمرینات؛ پاها و دستان خود را در بندها قرار داده و بدن خود را مجبور می سازید که بدون در نظر گرفتن شکل تمرینات، با نقطه نبود تعادل مبارزه کردن و تعادل و پایداری خود را بازیابد.

این بی ثباتی برای ایجاد ثبات هسته ای فوق العاده مهم است و منجر به از بین رفتن چربی های عضلات شکمی می شود. به علاوه از آن جایی که در این تمرینات به سرعت حرکت می کنید، ضربان قلب شما افزایش خواهد یافت. این خبر خوبی برای دوچرخه سوارانی است که به دنبال یک تمرین کارآمد برای به دست آوردن قدرت عضلانی هستند و در ضمن می خواهند استقامت قلبی عروقی آن ها افزایش یابد.

در صورتی که نیاز به یک رفرش کننده در خصوص اهمیت قدرت هسته ای بدن خود نیاز دارید، دیوید چسورث، B.S، ACSM EP-C، TRX STC و TRX FTC مربی تناسب اندام در مرکز سلامت هیلتون؛ یادآور می کند که قدرت اصلی، سلامت ستون فقرات و تحرک ویژگی های اصلی طول عمر در هر فعالیتی از جمل دوچرخه سواری هستند.

چسورث توضیح می دهد: “دوچرخه سواران وقت زیادی را در موقعیت خمیده رو به جلو می گذرانند و این مربی تعلیق TRX ابزاری عالی برای بهینه سازی این تکنیک و همچنین کاهش خطر دردهای مزمن و درد ناشی از فعالیت ارائه می کند.”

با توجه به این نکته، چسورث مجموعه ای از ۶ حرکت چالش برانگیز را ایجاد کرد که می توانید به صورت جداگانه یا به عنوان یک تمرین کل از آن ها استفاده نمایید.

۶ حرکت ورزش تی آر ایکس

برای انجام پمپاژ صحیح قلب، تمرینات اصلی را برای ۱۰ بار انجام دهید. سپس کمی بین تمرینات فاصله به عنوان استراحت قرار داده و دوباره به تمرین اول بازگردید و به همین ترتیب چرخه را برای دو یا ۴ بار تکرار نمایید.

تمرین توسعه پشت تی آر ایکس

با تسمه های خود در طول میانی بدن با نقطه لنگر روبرو شوید. بازوها و پاها را تا حد امکان مستقیم نگه دارید و بخش میانی عضلات بدن شما در تمام مدت درگیر است. تا جایی که ممکن است باسن را به سمت عقب بکشید. با استفاده از بازوها و پاهای راست، خود را به حالت ایستاده بکشید. این تمرین را برای ۱۰بار تکرار کنید.

تمرین تی آر ایکس نیروی کشش (سمت راست)

با تسمه هایی در طول میانی بدن خود با نقطه لنگر روبرو قرار بگیرید. با دست راست، خود را روی یک دسته نگه دارید (تا زمانی که محکم محکم به نظر رسد). با چرخش بازوی راست، خود دراز کنید و از نقطه لنگر دور شوید. با درگیر کردن هسته بدن خود، خود را به عقب بکشید، بچرخانید و بند را تا حد ممکن بالا ببرید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار نمایید.

تمرین تی آر ایکس نیروی کشش (سمت چپ)

با تسمه هایی در طول میانی بدن خود با نقطه لنگر روبرو شوید. با کمک دست چپ، خود را روی یک دسته نگه دارید (محکم بکشید تا مطمئن شوید که محکم شده است) و سپس در مرکز قفسه سینه خود قرارش دهید. با چرخش بازوی چپ خود را به حالت کشیده درآورده و از نقطه لنگر دور شوید. با درگیر کردن مرکز بدن، خود را به عقب بکشید، بچرخانید و بند را تا حد ممکن بالا ببرید. این تمرین را برای ۱۰ بار تکرار نمایید.

تمرین تی آر ایکس هیپ دیپ (سمت راست)

با سمت راست بدن خود در مقابل نقطه لنگر ایستاده و تسمه هایی با طول متوسط ​​در اختیار بگیرید. با هر دو دست در بالای سر خود، یک دسته را نگه دارید (محکم بکشید). با نقطه اتکای محدودی به سمت نقطه لنگر قرار بگیرید. با درگیر کردن هسته مرکزی بدن خود شروع کنید و مچ دست چپ خود را بر نقطه لنگر تکیه دهید. فقط تا آنجا که دامنه حرکت شما اجازه می دهد، حرکت کرده و به موقعیت شروع بازگردید. این حرکت را برای ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین تی آر ایکس هیپ دیپ (سمت چپ)

با سمت چپ بدن خود در سمت نقطه لنگر ایستاده و نوارها را محکم کنید. با هر دو دست در بالای سر خود، یک دسته را نگه دارید (محکم بکشید). با نقطه اتکای محدودی به سمت نقطه لنگر قرار بگیرید. با درگیر کردن هسته ی بدن خود و تکیه دادن مچ دست راست خود از نقطه لنگر حرکت را آغاز نمایید. فقط تا آنجا که دامنه حرکت شما اجازه می دهد، پیش بروید و به موقعیت شروع بازگردید. این حرکت را برای ۱۰ بار تکرار  نمایید.

تمرین تی آر ایکس نوک نیزه

با کف پا در بندها و دست هایی که به طور محکم روی زمین قرار گرفته است، از سمت پایین روی زمین شروع کنید. در هر زمان که هسته بدن خود را درگیر کردید، پاهای خود را صاف نگه دارید و باسن خود را تا حد ممکن از سطح بلند کنید و به حالت شروع برگردید. لازم است که این حرکت برای ۱۰ بار تکرار شود.

تمرین تی آر ایکس کوهنورد

با کف پا در بندها و دست هایی که به طور محکم روی زمین کاشته شده است، از سمت زمین شروع کرده و فاصله بگیرید. حالا به صورت متناوب زانوها را به داخل سینه بیاورید و این حرکت را برای ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین تی آر ایکس تخته جانبی (سمت راست)

از پای راست خود با در بند قرار دادن آن و قرار گرفتن باسن روی زمین این حرکت را آغاز می کنیم. باسن خود را تا حد ممکن به سمت سقف بلند کرده و سپس به سمت زمین بازگردانید. این حرکت را برای ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین تی آر ایکس تخته جانبی (سمت چپ)

از پای چپ خود با در بند قرار دادن آن و قرار گرفتن باسن روی زمین این حرکت را آغاز می کنیم. باسن خود را تا حد ممکن به سمت سقف بلند کرده و سپس به سمت زمین بازگردانید. این حرکت را برای ۱۰ بار تکرار کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *